Dzięki podpisaniu pakietu nowej umowy ramowej, sprzedający otrzymują od Allegro do dyspozycji sieć 3700 punktów odbioru paczek zarządzanych przez RUCH S.A. Sieć umożliwia nadania i odbiory przesyłek za pośrednictwem usługi Paczka w RUCHu.

Allegro wspólnie z RUCH S.A. zapewnia ceny znacznie niższe, niż mali i średni sprzedawcy byliby w stanie indywidualnie pozyskać na rynku. W przypadku Paczki w RUCHu ceny przesyłek do punktów odbioru wynegocjowane przez Allegro zaczynają się od 6,69 zł brutto.

– Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostawy na Allegro. Klienci chętnie sięgają do tego sposobu dostawy ze względu na coraz lepszą dostępność punktów, wygodę odbioru w ciągu kilku dni od dostawy, oraz cenę. Dostawy do punktów odbioru są 25%-40% tańsze niż przesyłki kurierskie “do drzwi”. Widzimy, że blisko 45% ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. Między 2018 r. a 2017 r. zauważyliśmy natomiast wzrost udziału liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80%. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie. – mówi Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu. Mali i średni sprzedawcy nie są wstanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce – zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów odbioru, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnymi. – dodaje Grzegorz Czapski.

Przesyłki w sieci Allegro i Paczki w RUCHu będą mogli oferować wszyscy przedsiębiorcy działający na Allegro, którzy podpiszą umowę z przewoźnikiem na warunkach wynegocjowanych przez Allegro. Klienci będą mogli skorzystać z takich dostaw wybierając je jak zwykle z opcji oferowanych przez sprzedawcę.