To już 10. Bieg Ursynowa. Jest on czymś więcej niż tylko wyzwaniem dla uczestników. To także dobra zabawa, sposób na spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi oraz świetna motywacja dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli biegać.

Każdego roku udział w biegu potwierdza coraz większa liczba zawodników, zarówno zawodowych jak i amatorów, a wspierają ich rzesze entuzjastycznie dopingujących kibiców. W pierwszej edycji wystartowało 280 osób, zaś w kolejnych latach zawody urosły do rangi jednego z najbardziej chwalonych przez zawodników biegu na średnich dystansach w stolicy.

Bieg Ursynowa organizowany jest od 2007 roku w dzielnicy Ursynów, a trasa poprowadzona jest w linii prostej wzdłuż al. KEN na odcinku 5 km. Dodatkowo z okazji jubileuszu, w tym roku odbędzie się również bieg na dystans 10 km oraz bieg dla Dzieci. Uczestnicy biegu regularnie biją rekordy zarówno trasy, jak i swoje własne. 

W zeszłorocznej edycji metę Biegu Ursynowa przekroczyło 1828 biegaczy i biegaczek. Wśród nich byli również pracownicy RUCHu, którzy brali czynny udział w oddzielnej klasyfikacji Bieg My WAY o Puchar Prezesa RUCH S.A. W tym roku będzie nas jeszcze więcej.

Warto tam z nami być!